به 8 دلیل مردان زودتر از زنان می میرند

چرا عمر مردان کوتاه تر از عمر زنان است؟

می دانیم که بر اساس آمار و تحقیقات ثابت شده زنان بیشتر از مردان عمر می کنند و طول عمر مردان تقریبا 5 الی 7 سال کمتر از زنان است. با کمی دقت در اطرافتان یقینا متوجه این امر خواهید شد و شکاف جنسیتی از لحاظ سن و طول عمر خواهید شد. به طور کلی عمر متوسط بشر 78 سال و 9 ماه و 15 روز گزارش شده است که به طور میانگین مردان معمولاً 5 سال کمتر از زنان عمر می کنند. مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه کلمبیا دلایل عمر طولانی تر زنان در مقایسه با مردان را بدست آورده است. عمر مردان

عمر مردان

 طول عمر مردان

طول عمر مردان چرا کمتر از زنان است؟

 

همانطور که گفته شد به چند دلیل مردان زودتر از زنان می میرند:

از انجایی که به مرور زمان و افزایش آمار بیماری در جامعه مدرن علل اصلی کوتاهی عمر مردان نسبت به زنان مشخص شد.

1- مردان زودتر از زنان می میرند چون بیشتر خطر می کنند:

یکی از دلایل کوتاهی عمر مردان نسبت به زنان مربوط به شکل و عملکرد لوب قدامی مغز مردان است ، بخشی که مسئول محتوای شخصیتی، چاره یابی، هیجانات، تمرکز، داوری، سخن گفتن و حرکات ارادی است . این قسمت در پسران و مردان کندتر از حد معمول در زنان توسعه می یابد به همین علت مردان به مراتب بیشتر درحوادث رانندگی می میرند و یا به دلیل ریسک پذیری بالا و مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر دوز بالا جان خود را از دست می دهند. 

2- مردان بیشتر از زنان در شغلهای خطرناک مشغول هستند:

آمار کارگران مرد در شغل های سخت فراتر از زنان مشغول به کار در این شرایط است. همانطور که می دانید شغلهای سخت جامعه همچون آتش نشانی ، فعالیت در کارهای ساخت و ساز و از این قبیل شغل ها تقریبا 99 درصد در اختیار مردان است. 

طول عمر مردان

دلایل اصلی کوتاهی عمر مردان نسبت به زنان 

 

3- مردان در سنین جوانی به دلیل بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند:

در واقع مردان 50 درصد بیشتر از زنان به بیماری قلبی مبتلا شده و می میرند. یکی از دلایل ان می تواند کمبود هورمون استروژن در بدن مردان باشد ، البته مشکلات دیگری از قبیل فشار خون و کلسترول بالا از عوامل مرگ مردان نیز گزارش شده است.

4- مردان درشت تر از زنان هستند:

شاید جالب باشد که بدانید در میان حیوانات و موجودات زنده ، دسته ای که اندازه و وزن بیشتری دارند زودتر از موجودات ریز می میرند. اگر چه این عامل هنوز در بدن انسان ناشناخته است اما بر اساس امار با طول عمر مردان رابطه دارد. 

5- مردان بیشتر از زنان خودکشی می کنند:

علی رقم واقعیتی که از افسردگی بیشتر زنان نسبت به مردان وجود دارد مردان بیشتر و زودتر از زنان خودکشی می کنند. هرچند زنان با آمار بسیار بالاتری تحت درمان افسردگیو مشکلات اعصاب قرار دارند اما مردان به دلیل تحمل کمتر مستقیما به سراغ راههای خلاصی خطرناک تر می روند. 

عمر کوتاه مردان

به 8 دلیل عمر مردان از زنان کمتر است

 

6- مردان ارتباطات اجتماعی بسیار ضعیفی دارند:

به دلیلی که هنوز کاملا مشخص نیست مردان روابط اجتماعی ضعیف تری نسبت به زنان دارند و این هم یکی از عللی است که در این لیست قرار گرفته است.

7- مراجعه کمتر مردان به پزشک از دلایل زودتر مردن آن ها:

به گزارش آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبتهای سلامت ، مردان به مراتب بیشتر تلاش می کنند تا از تست های سلامت و انجام آزمایشات دوره ای گریز داشته باشند در حالی که اکثر خانم ها حداقل سالی یکبار به پزشک مراجعه می کنند.

8- ژنتیک به نفع زنان است:

شرایط نامساعد برای مردان زودتر آغاز می شود. کروموزوم y سریعتر و بیشتر از کروموزوم x دچار تحول و تغییر ناگهانی می شود و کمبود کروموزوم ثانویه x در مردان اختلالات وابسته به این کروموزوم را در بدن مردان و پسران زودتر آغاز می کند که به عنوان عاملی برای فراهم کردن شرایط کوتاهی عمر محسوب می شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *