گوارش و سیستم گوارشی

 
گوارش و سیستم گوارشی :
همانطور که میدانید دستگاه گوارش از لوله گوارش و اعضای مرتبط با آن تشکیل می شود. لوله گوارش یک لوله پیچ خورده به طول حدود ۷ ‌متر است که غذا در حین هضم شدن از آن عبور می کند. این لوله شامل دهان، حلق، مری، معده، روده های کوچک و بزرگ، راست روده و مقعد است.
 اعضا گوارشی مرتبط عبارتند از ۳ جفت غده بزاقی ،کبد ،لوزالمعده و کیسه صفرا
دستگاه گوارش غذا را به قطعات کوچکتر تبدیل میکند تا به وسیله سلول های بدن قابل استفاده شوند و مواد باقی مانده را به شکل مدفوع دفع میکند .
مراحل گوارش غذا :
مراحل هضم غذا از دهان شروع می شود ، از غدد بزاقی دهان ، بزاق ترشح می شود که در هنگام جویدن غذا ، با آن ترکیب میشود تا بلع غذا را آسانتر نماید.
وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود.در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آن ها اصطلاحا اسفنگتر گفته می شود وبه  عنوان دریچه عمل میکندو قتی غذا به معده می رسد ، دریچه یا اسفنکتر بالایی معده باز شده و اجازه می دهد که غذا وارد معده شود، سپس این دریچه بسته می شود تا غذا و شیره گوارشی در معده نگهداری شوند . غذاها در معده با مقداری زیادی از ترشحات معده مخلوط شده وکاملاً رقیق می‌گردد.
رشته های عصب واگ درتحریک ترشح اسید معده و آنزیم های گوارشی که از معده و روده آزاد می شوند نقش داشته و موجبمی شود معده با حرکات موجی‌شکل خاص خود باعث مخلوط شدن غذا با اسید و آنزیم‌های گوارشی گردد و به خرد کردن و آسیاب کردن ذرات غذایی کمک نماید.
اگر عملکرد اسفنکتر با اختلال روبرو شود ، شیره گوارشی که حاوی اسید معده نیز می باشد ، به سمت بالا رفته و وارد مری می گرد در این حالت شما احساس سوزش سر معده( ترش کردن ) خواهید کرد.
هنگامی که مشتقات غذا به طور مناسب هضم شدند به مخاط روده کوچک برای عمل جذب عرضه می گردند و باقیمانده آن ها به داخل روده بزرگ حرکت داده شده و از بدن به خارج  دفع می گردند.
هضم :
وقتی‌که غذا وارد دهان گردید و به کمک دندان‌ها نرم شد تحت اثر شیره‌های گوارشی غدد موجود در دهان، معده و روده‌ها به اجزاء کوچک قابل جذب تقسیم می‌شود. این عمل را هضم گویند.
سوء هاضمه :
عدم هضم غذا یک بیماری نیست اما باعث ناراحتی هایی در فرد میشود که با نشانه هایی از قبیل :  سیری زود رس هنگام غذاخوردن  ، سنگینی سر دل ، نفخ ، اروغ زدن ، تهوع ،اسهال یا یبوست ودر مواردی درد وسوزش سر دل  در ناحیه بالای ناف و وسط شکم  ( ناحیه اپی  گاستریک ) همراه است که این اختلال گوارشی بدن زخم را سوء هاضمه گویند ( توجه شود که دردشکمی در  سوءهاضمه خفیف تا متوسط است .)
سوء هاضمه  بسیار شایع است و هر کسی در طول زندگی خود بالاخره دوره ای از علائم سو ءهاضمه را تجربه خواهد کرد.
علل اصلی ایجاد کننده سوء هاضمه :

  • استرس ، اظطراب و نگرانی
  • عادات نادرست تغذیه ای مانند :پرخوری و یا تند خوردن غذا، مصرف غذاهای چرب، روغنی و پر ادویه، مصرف ونو شیدن زیاد قهوه ، چای و نوشابه های گازدار و نوشیدنی کاکائویی، نوشیدن الکل، کشیدن سیگار
  • مصرف برخی از انتی بیوتیک ها و داروهای مسکن
  • گاهی اوقات سوء هاضمه در اثر یک بیماری گوارشی بروز می کند، مانند:

گاستریت یا التهاب معده :استریت یا ورم معده به حالتی گفته می‌شود که در آن معده دچار التهاب یا عفونت خفیف در لایه مخاطی می‌شود و معمولا به دو حالت، ورم معده حاد و مزمن بروز می‌کند. گاهی اوقات ممکن است ورم معده در صورت طولانی شدن، منجر به زخم معده شود.
زخم پپتیک ( زخم معده و دوازده دهه ) ،  بیماری سلیاک ، سنگ کیسه صفرا، انسداد روده  ای ، سرطان روده، سرطان معده  التهاب لوزالمعده (پانکراتیت ).
سوء هاضمه عملکردی :
در سو ء هاضمه ای که  علت زمینه ای و پاتولوژیک ( زخم ، سرطان ، …) مطرح نباشد و، سوئ هاضمه ناشی از اختلال عملکرد می باشد که به ان سو، هاضمه عملکردی   یا Functionl  Dyspepsia      گویند .
پس می توان گفت که در کل ، علت سو ء هاضمه سبک نادرست زندگی است و برای درمان باید اقدام به اصلاح سبک زندگی شوددر کنار اصلاح سبک زندگی استفاده از افشره گیاهی پرگاس(تقویت کننده ی سیستم گوارش و هضم کننده غذا ) می تواند مسمر ثمر باشد.
 افشره پرگاس تقویت کننده ی سیستم گوارش (هضم کننده غذا ):
 این افشره از گیاهانی چون اویشن /نعناع / زنیان / رازیانه / زیره سبز /انیسون  تشکیل شده است.
اسانس ها و دیگر مواد مؤثره موجود در گیاهان مورد استفاده در این افشره، با تأثیر بر روی غشاء مخاطی جدار معده باعث افزایش فعالیت عصب واگ و در نتیجه افزایش شدت حرکات معده شده و این امر باعث تخلیه و خروج گازهای موجود در دستگاه گوارش و همچنین افزایش ترشح آنزیم های گوارشی می گردد.
به صورت خاص، عصاره نعناع به کار رفته در این افشره، به دلیل کاهش تونوس(انقباض) اسفنکتر تحتانی مری، منجر به آزادسازی هوای محبوس شده در معده شده و اثرات ضدنفخ و بادشکن خود را اعمال می نماید. در ضمن از طریق بروز اثرات آنتاگونیستی روی کلسیم، منجر به شل شدن عضلات صاف جدار روده شده و خاصیت ضد اسپاسم خود را بروز می دهد.
درکل این افشره دارای اثرات قوی ضدنفخ و ضد اسپاسم گوارشی بوده و عوارض حاصله از نفخ و اسپاسم(قولنج های گوارشی) را به صورت بسیار مؤثری رفع می کند. در ضمن از طریق تقویت معده و افزایش ترشح آنزیم های گوارشی، منجر به تسهیل در روند هضم غذا، جلوگیری از تخمیر غذا و تولید گاز می گردد. از دیگر تأثیرات این افشره می توان به اثرات آن بر روی ترشحات صفراوی و همچنین خواص ضدالتهابی قوی آن برروی مخاط دستگاه گوارشی اشاره کرد.
به طور کلی میتوان عملکرد پرگاس را بدین صورت بیان کرد :
_ آرام بخش سیستم گوارشی
_ هضم کننده ی غذا
_ ضد نفخ قوی و باد شکن
_ برطرف کننده ی احساس پری شکم و سیری زودرس
_ تنظیم کننده ی ترشح صفرا
_ از بین بردن ضد التهاب قوی گوارشی (ورم معده)
_ بوی نامطبوع دهان
_ کاهش دهنده ی وزن
 
 
 

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه برای “گوارش و سیستم گوارشی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *