آیا عادت قهوه خوردن می تواند عمر شما را طولانی تر کند؟

بررسی جدید نشان می دهد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز نه تنها برای بسیاری از افراد بی خطر است، بلکه میتواند فرد را در برابر بیماری های قلبی یا مرگ زودرس محافظت کند.این نتیجه گیری که در مورد نوشیدن قهوه به اصطلاح “متوسط” به کار میرود، از بررسی بیش از ۲۰۰ مطالعه قبلی است.

تجزیه و تحلیل تازه نوشیدن قهوه متوسط را به خطر کمتر برای ابتلا به سرطان پروستات، اندومتریوز، سرطان پوست و کبد، دیابت نوع ۲، بیماری کبد، نقرس، سنگ صفرا و زوال عقل مرتبط می سازد. برخی از مطالعات در این بررسی نشان دهنده خطر کمتر ابتلا به بیماری پارکینسون، افسردگی و آلزایمر نیز بودند.

با این حال، این بررسی اثبات نکرد که نوشیدن قهوه این خطرات مربوط به سلامتی را کاهش می دهد. و همچنین نشان داد که قهوه ممکن است تا حدودی برای زنان باردار مشکل ساز باشد و اندکی خطر ابتلا به شکستگی را در میان تمام زنان افزایش دهد. این بررسی توسط دکتر رابین پوول، دستیار متخصص در بهداشت عمومی دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان سرپرستی شد. وی با محققان دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند همکاری کرد.

این بررسی نشان می دهد به نظر میرسد، نوشیدن قهوه در مقادیر متوسط، در مقایسه با افرادی که اصلا قهوه نمی نوشند، احتمال مرگ ناشی از هر گونه بیماری را کاهش می دهد. بزرگترین مزیت به مصرف سه فنجان در روز مرتبط بود. نوشیدن بیش از حد قهوه با هیچ اثر مضری مرتبط نبود، اما با افزایش قابل ملاحظه منافع سلامتی نیز همراه نبود.

یکی از متخصصان قلب گفت: این نتایج باید دلایلی برای خوشحالی افرادی که عاشق قهوه هستند، ارائه دهد. دکتر سوزان استینبائوم، مدیر سلامت قلب زنان در بیمارستان لنکس هیل شهر نیویورک، گفت: “بسیاری از مردم احساس کردند که پرهیز از قهوه با سالم بودن در ارتباط است، اما این متاآنالیز نشان می دهد که این مسئله لزوما صحت ندارد.” “مصرف ۳ فنجان قهوه در روز می تواند نه تنها با کاهش بیماری های قلبی، بلکه با عدم افزایش خطر بیماری های عصبی مانند آلزایمر یا پارکینسون، بخشی از یک زندگی سالم باشد.”

استینبائوم افزود: “اگر صبح ها به این که یک فنجان قهوه بخورید یا نه تردید دارید، این مطالعه به شما اجازه می دهد در مورد لذت بردن از یک فنجان قهوه در صبح آرامش خیال داشته باشید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *