با این روش ها در کمتر از 30 ثانیه به خواب بروید

10 روش ساده برای خواب سریع و راحت در 30 ثانیه به شکل علمی

همه می خواهند خواب با کیفیت داشته باشند، اما بسیاری از ما، غلت زدن در رختخواب و ساعت ها پهلو به پهلو شدن را تجربه می کنیم تا سرانجام به خواب برویم. در این بخش ما چند روش ساده برای خواب سریع را بیان میکنیم تا بهترین را انتخاب کنید.خواب سریع

خواب سریع

درمان بی خوابی

خوابی سریع و بدون تلف کردن زمان با بهترین روش ها

 

چطور سریع و راحت به خواب برویم؟

1. خواب سریع با خواندن کتاب قبل از خواب:

یکی از بهترین و مشهورترین هک های خواب این است که چراغ ها را خاموش کنید و از یک تخت خواب خوب استفاده کنید. لازم نیست که خواندن را با کیفیت بالا انجام دهید، خواندن خواب را تسریع میکند، ذهن را تحریک و فعالیت آن را آرام می کند بنابراین، دفعه بعد که در حال تلاش برای خواب هستید، سعی کنید یکی از این کتاب ها را در کنار تخت خود قرار دهید این ممکن است چیزی باشد که به شما کمک کند.

خواب آور سریع

ترفندهایی بینظیر و فوق العاده برای داشتن یک خواب سریع

 

2. برای خواب سریع یک زمان خواب مشخص را تنظیم کنید:

هر شب در یک زمان مشخص به رختخواب بروید هم از نظر روانی هم فیزیکی کمک کننده است. تنظیم زمان خواب باعث می شود که ذهن آن را به رسمیت بشناسد. یک خواب منظم نیز به مغز شما کمک می کند تا سطوح سروتونین و ملاتونین تنظیم شود و به حفظ تعادل ریتم روزانه کمک میکند. به طور خلاصه، همه چیز به خوبی پیش می رود و شما سریعا به خواب می روید.

زمان خواب

تعیین یک زمان مناسب برای داشتن خواب سریع

 

راه کارهای یک خواب سریع و راحت

3. خوردن یک رژیم غذایی سالم برای خواب سریع:

ما می دانیم که همه رژیم غذایی سالم را تحسین می کنند ، تنظیم رژیم غذایی برای کمک به خواب بهتر، ممکن است ارزشش را داشته باشد. تحقیقات نشان داده است که افزایش مصرف میوه ها، سبزیجات و پالس ها می تواند به بهبود خواب شما کمک کند، زیرا سطح منیزیم، پتاسیم و سایر مواد معدنی ضروری را افزایش می دهد حتی با استفاده از بوقلمون – غنی از تریپتوفان که باعث ایجاد خواب آلودگی می شود – و به خواب راحت کمک می کند.

سریع خواب رفتن

خوابی سریع و آرام با تغذیه مناسب و سالم

 

4. اتاق خود را خنک نگه دارید تا سریع به خواب بروید:

آخرین نکته که ما می توانیم ارائه دهیم تا به شما کمک کند سریع تر به خواب بروید، این است که مطمئن شوید که اتاق خنک باشد – اما نه خیلی سرد. تحقیقات علمی نشان داده است که وقتی دمای بدن کاهش می یابد، فرد احساس خواب آلودگی می کند. بنابراین حفظ درجه حرارت خنک، اما نه خیلی سرد در اتاق ضروری است.

تاثیر دمای اتاق

تاثیر دمای اتاق برای سریع به خواب رفتن

 

چطور می شود یک خواب سریع و آرام داشت؟

5. تمرین یوگا قبل از خواب برای خواب سریع:

تحقیقات نشان داده است که انجام یوگا قبل از خواب می تواند به شما کمک کند تا بدن خود را آرام کنید، انجام یوگا احساس آرامش را تقویت می کند و باعث می شود تا درد و رنج از بدن برطرف شود.

6. خواب سریع با مدیتیشن:

مدیتیشن به عنوان نوعی درمان شناخته شده است، مدیتیشن به شما این امکان را می دهد تا ذهن خود را آرام کنید و بر تنفس آهسته و ریتمیک تمرکز کنید که به خوابیدن کمک می کند.

روش خواب سریع

خوابی سریع با انجام مدیتیشن قبل خواب

 

ترفندهایی بینظیر برای سریع خوابیدن

7. خواب سریع با نوشیدن شیر گرم:

این یک باور قدیمی است که نوشیدن شیر گرم یا نوشیدنی های مشابه می تواند به روند خواب راحت کمک کند زیرا تریپتوفان تولید می کند با این حال، روانشناسان معتقدند که نوشیدن شیر گرم ممکن است اثر روانی ناخودآگاه داشته باشد و این امر به تجربه دوران شیردهی مربوط می شود. بنابراین، اگر میخواهید خواب راحتی داشته باشید قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بنوشید.

شیر قبل خواب

داشتن خواب سریع با نوشیدن شیر گرم

 

8. دوری از کافئین برای خواب سریع:

یکی از بهترین هک های خوابیدن این است که از شایع ترین مواد شیمیایی اجتناب کنید:کافئین. اگر می خواهید مطمئن شوید که شما در اسرع وقت به خواب میروید، کافئین را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، مطالعات نشان می دهد که قطع مصرف کافئین کمک می کند تا کیفیت خواب و زمان لازم برای خواب افزایش یابد.

حذف کافئین

حذف کافئین برای سریع به خواب رفتن

 

تکنیک هایی برای اینکه سریع به خواب برویم

9. خاموش کردن وسایل الکترونیکی برای سریع خوابیدن:

یکی از بزرگترین و بهترین هک های خواب برای فرد مدرن امروز این است که این دستگاه های مزاحم را از اتاق خواب خود حذف کند . مطالعات متعدد نشان داده است که نور آبی از دستگاه های الکترونیکی باعث اختلال در خواب می شود.در عوض، یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب، لپ تاپ، تلفن یا رایانه خود را خاموش کنید.

تاثیر موبایل از اتاق خواب

خواب سریع با حذف تکنولوژی از اتاق خواب

 

10. خرید پرده ی ضخیم برای پنجره اتاق خواب :

این موضوع می تواند به خواب شما کمک کند، نورهایی که از اطراف وارد اتاق می شوند مانع خواب می شوند،این پرده ها مانع ورود نور می شوند و شما خواب راحت تری را تجربه خواهید کرد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *