بهترین مسکن های گیاهی برای درد

 
 

مکانسیم کاهش درد:

اغلب ، درد با التهاب ایجاد می شود. به این دلیل ، بسیاری از موثر ترین تسکین دهنده های درد عملکرد شان سبب کاهش التهاب می شود.

انواعی از گیاهان به عنوان آنتی اکسیدان قوی ، مسکن و سازندگان سیستم ایمنی بدن برای درد می باشند.

این گیاهان با موفقیت برای قرن ها بدون داشتن اثرات جانبی نامطلوب و بدون وابستگی روانی (اثر مواد مخدر) مورد استفاده قرار گرفتند .

ترخون: (Tarragon)

ترخون درد‌های شما را تسکین می‌دهد. اسانس ترخون باعث افزایش گردش خون شده و اعصاب و عضلات به ویژه مفاصل را آرام می‌کند. این گیاه با خاصیت گرم‌کنندگی خود ناحیه دردناک را (مانند ورم مفاصل و درد روماتیسمی) التیام می‌بخشد. ترخون مانع از لخته‌شدن خون نیز می‌شود.

روغن پامچال (EPO) :

شاخ و برگ این گیاه ، برای تسکین درد بسیار عالی است. بهترین توانایی شناخته شده  روغن پامچال در تسکین دردهای علائم یائسگی و سندرم پیش از قاعدگی ، است روغن پامچال  به دلیل اثر ضد التهابی ،خواصی شبیه به روغن ماهی امگا 3 را دارد. در واقع ، اگر این دو با هم استفاده می شود ، اثر ضد درد فوق العاده ای را سبب می شوند که هر کدام به تنهایی تا این حد اثر مضاعف ندارند. روغن پامچال را می توان از 1 تا 4 گرم در روز مصرف کرد.

افرادیکه مصرف روغن پامچال استفاده می کنند باید مراقب باشند که موجب تنگی عروق نیز می گردد و هم زمان با آن از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنند.

گیاه سوسن اصغر: (Calamus herb

گیاه سوسن اصغر برای درمان بیماری‌های زیادی مانند ورم مفاصل، سرطان، تشنج، سوء هاضمه، صرع، ورم‌های التهابی، زخم، درد قولنج، دندان درد و بیماری‌های لثه استفاده می‌شود. از گیاه معطر سوسن اصغر در ساخت روغن‌های معطر نیز استفاده می‌شود. این روغن در صنعت عطرسازی و هم‌چنین در ساخت انواع مسکن از ارزش بالایی برخوردار است.

زنجبیل  : 

به خوبی برای دردهای (تونیک) مقوی معده وهمچنین کاهش التهاب درد شناخته شده است ، زنجبیل همچنین میزان سایتوکاین موجود در محل درد را کاهش داده و موجب کاهش التهاب را فراهم وسبب تسکین درد می شود.

زنجبیل بیشتر برای درد ورم پا و آماس مفصل مفید است.

در اکثر مطالعات زنجبیل قادر به کاهش درد استئوآرتریت بیش از 50 درصد و درد آرتریت روماتوئید تا بیش از 70 درصد است.

زنجبیل را می توان به صورت چاشنی، به غذا و همچنین در چای ا ضافه کرد.

دانه کنجد(Sesame seeds)   :

از زمان گذشته تا کنون دانه‌های کنجدو روغن کنجد جزئی از طب سنتی بوده‌اند. از کنجد برای کاهش ورم بدن و دیگر دردهای مرتبط با روماتیسم مفصلی استفاده می‌شود.

زردچوبه:

 زردچوبه برای مبارزه با درد از فیبرومیالژیا ، آرتروز و دیگر بیماری های التهابی فوق العاده است. این گیاه نه تنها دارای خواص ضد التهابی است بلکه خود به خود ضد درد نیز هست. معمولا از ان در آشپزی هندی استفاده می شود اما همچنین می توان به عنوان یک مکمل و چاشنی در غذا اضافه نمود.

برگ چریش: (Neem leaves

درخت چریش به‌عنوان درختی مقدس، شفا دهنده، داروخانه‌ای در طبیعت و نوش‌دارو برای تمام بیماری‌ها شناخته شده است. این برگ‌های قدرتمند برای درمان دردهای عصبی و عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. روغن چریش برای درمان دردهای عضلانی استفاده می‌شود؛ درد را تسکین می‌دهد و بریدگی‌ها، سوختگی‌ها، گوش درد، رگ به رگ شدن، بدن درد، سردرد و تب را نیز بهبود می‌بخشد. روغن چریش برای زیبایی و پاکسازی پوستهم کاربرد دارد.

برگ بو: (Bay leaves)

برگ بو و روغن برگ بو به طور گسترده‌ای در طب گیاهی به عنوان مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه به درمان درد ناشی از ورم مفاصل کمک می‌کند. کافی است روغن برگ بو را روی ناحیه دردناک بزنید و شاهد باشید که به سرعت دردتان از بین می‌رود. ۳ تا ۴ برگ بو را در یک لیتر آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آب بجوشند. سپس این محلول دارویی را به آب وان حمام‌ اضافه کنید تا عضلات و بدن‌تان را احیا کند و انرژی بگیرید.

 

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه برای “بهترین مسکن های گیاهی برای درد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *