تزریق فیلر لب برای کی خوب برای کی بد ؟

پاسخ به تمامی سوالات شما در مورد تزریق فیلر لب

افزایش حجم لب یک روش واقعی با خطرات واقعی است، البته اگر به روش نادرست انجام شود . بنابراین لازم است قبل از تزریق لب در مورد آن تحقیق کنید و همه چیزهایی که لازم است را درباره آن بدانید .

20 نکته که باید قبل از تزریق فیلر لب بدانید

1. از چه نوع فیلری باید استفاده شود؟

برای تزریق فیلر لب، فرد باید از بین فیلر های دائمی و موقت یکی را انتخاب کند . فیلر های دائمی و نیمه دائمی با وجود این که وسوسه انگیز به نظر می ‎آیند اما قابل برگشت نیستند ( از این رو به آن ها دائمی گفته می ‎شود)، بنابراین فرد بعد از تزریق آن ها نمی ‎تواند از شرشان خلاص شود.

گزینه دیگر فیلر موقت اسید هیالورونیک است که نسبت به گزینه قبلی بهتر است که این فیلر مشتق شده از قند است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و این توانایی را دارد که تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد و به همین دلیل، یک ماده آبرسان عالی برای مراقبت از پوست و همچنین یک ماده عالی برای تزریقات است و همچنین برای ظاهرطبیعی تر و توانایی انحلال به مرور آن، گزینه بهتری به حساب می ‎آید .

2. آیا می ‎توان بعد از تزریق فیلر، آن را از بین برد و به حالت اول بازگشت ؟

خوبی یک فیلر موقت این است که هروقت شخص بخواهد، پزشک با تزریق آنزیمی به نام هیالورونیداز، ذرات فیلر را شکسته و آن را از بین می ‎برد. بنا به گفته دکتر ادریس:این روند تنها چند ثانیه طول می ‎کشد و نتایج آنی دارد اما ممکن است چند روز طول بکشد تا فیلر به طور کامل از بین برود و همچنین ممکن است باعث ایجاد تورم موقتی نیز بشود .

تزریق فیلر لب

سوالات رایج درمورد تزریق فیلر لب

3. فیلر، لب را چه شکلی خواهد کرد ؟

هر پزشک فرمول و تکنیک خاص خودش را دارد. برای مثال ممکن است برای بیمار های مسن خود از نوع خاصی از فیلر ها استفاده کنند درحالی که برای بیمار های جوان تر از نوعی دیگری از فیلر استفاده کنند. زیبایی شناسی پزشک در انتخاب نوع فیلر توسط آن پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است .

4. چگونه می‏توان پزشک مناسبی برای تزریق فیلر لب انتخاب کرد ؟

برای جلوگیری از ایجاد مشکل، تزریق فیلر لب فقط و فقط باید توسط پزشک متخصص دارای مجوز انجام شود و بهتر است قبل از انتخاب پزشک، از نمونه کار های پزشک مورد نظر که قبلا انجام داده است دیدن شود. این بهترین راه برای انتخاب بهترین پزشک است .

5. آیا فیلر لب خطرناک است ؟

بهتر است قبل از تصمیم نهایی، این روش را به عنوان یک روش تهاجمی با احتمال بروز خطرات جدی مانند انسداد عروقی ( البته این اتفاق نادر است اما ممکن است منجر به از بین رفتن بافت ها شود ) در نظر گرفت .

6. بعد از تزریق فیلر، لب ها به چه اندازه بزرگ می ‎شوند ؟

بهتر است که میزان فیلری که قرار است تزریق شود به اندازه ای باشد که لب ها را به اندازه طبیعی بزرگ کند، نه بیش از حد معمول. با این وجود، بعد از تزریق فیلر، لب ها متورم می ‎شوند.باید صبر کرد تا تورم آن بخوابد تا شکل واقعی آن مشخص شود. بنا به گفته دکتر ادریس، تزریق در یک جلسه نباید بیشتر از یک سرنگ باشد .

قبل و بعد از تزریق فیلر لب

قبل و بعد از تزریق فیلر لب به این نکات توجه کنید

7. هزینه فیلر لب چقدر است ؟

هزینه فیلر لب به عوامل متعددی از جمله نوع فیلر، میزان آن ، پزشک آن ، و منطقه ای که شخص در آن می‎ خواهد به لب های خود فیلر تزریق کند بستگی دارد .

8. تزریق فیلر لب تا چه مدت ماندگاری دارد ؟

ماندگاری فیلر در لب ها معمولا حدود شش ماه است . با این حال ، ماندگاری آن در برخی افراد بیشتر و در برخی دیگر کمتر است و همچنین ماندگاری فیلر به سوخت و ساز بدن شخص هم بستگی دارد .

9. برای تزریق فیلر لب چه کارهای لازم است که انجام شود ؟

بهتر است مصرف مسکن ها ( به عنوان مثال آسپرین یا ایبوپروفن)، روغن ماهی، ویتامین ای از ده روز قبل از انجام تزریق فیلر متوقف شود و همچنین اگر کسی سابقه ابتلا به زخم های سرماخوردگی دارد، بهتر است دو روز قبل از انجام تزریق، دارو های پیشگیری خود را مصرف کند .

10. برای انجام تزریق فیلر لب، بی حسی انجام می‎ گیرد ؟

پزشک می ‎تواند ناحیه اطراف لب را مثل بی حسی که در دندانپزشکی انجام می ‎شود بی حس کند ( تزریق داخل لثه شخص دقیقا مانند تزریق مواد بی حس کننده که در دندانپزشکی انجام می ‎شود) و یا می ‎تواند یک بی حسی موضعی ( کرم بی حس کننده ) انتخاب کنند . انتخاب نوع آن به تشخیص پزشک مربوط است .

خطرات فیلر لب

مهمترین نکات حجیم سازی لب با تزریق فیلر

11. آیا تزریق فیلر لب دردناک است ؟

شخص پس از بی حسی، کمی احساس لرزش و فشار جزیی خواهد داشت . پس از تزریق فیلر، لب ها حالت بی حسی و گزگز شدن دارند اما این عمل نباید برای بیمار دردناک باشد و سپس پزشک ، لب های شخص را ماساژ می‎ دهد و به مدت 10 دقیقه رو آن ها یخ قرار می ‎دهند .

12. آیا می ‎شود فقط به یکی از لب ها فیلر تزریق کرد ؟

بله حتما. تزریق فیلر به لب ها دلبخواهی است و لازم نیست که حتما به هر دو لب فیلر تزریق شود . تصمیم گیری با خود شخص و پزشک است .

13. نتیجه نهایی تزریق فیلر لب چه زمانی قابل مشاهده است ؟

در ابتدا لب های شخص کمی متورم خواهند بود اما اثر فیلر خیلی زود قابل مشاهده است .

شخص می ‎تواند برای از بین رفتن تورم، آنتی هیستامین مصرف کند. دکتر ادریس می‎ گوید:مصرف استروئید های خوراکی برای کمک به تورم در 24 ساعت اول بعد از تزریق مناسب هستند و نتیجه تزریق فیلر، 3 تا 5 روز بعد از عمل به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود .

14. آیا بعد از تزریق فیلر، کبودی یا خونریزی ایجاد می‎ شود ؟

احتملا بله. دکتر ادریس برای کاهش کبودی و التهاب پس از تزریق فیلر، توصیه می‎ کند که بیماران از داروی آرنیک که یک ضد درد طبیعی است و به صورت خوراکی و موضعی استفاده می ‎شود استفاده کنند. کبودی ها بعد از گذشت پنج تا هفت روز به طور کامل برطرف می ‎شوند .

15. تزریق فیلر چقدر زمان می ‎برد ؟

 تزریق فیلر زمان زیادی نمی ‎برد. این عمل در کل 15 تا 20 دقیقه طول می ‎کشد و بعد از گذشت حدود 30 دقیقه، بی حسی فروکش می ‎کند. شخص بعد از تزریق فیلر می ‎تواند به زندگی روزمره خود بپردازد اما در صورت کبودی بهتر است حداقل تا 3 روز هیچ برنامه بزرگی ( مانند عروسی ) انجام نشود .

انواع فیلر لب

16. بعد از تزریق فیلر می ‎توان ورزش کرد ؟

خیر. حداقل تا 24 ساعت بعد از تزریق فیلر از رفتن به باشگاه و انجام فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون در صورت شخص می ‎شود ( مانند گرفتن ماساژ یا انجام یوگا ) خودداری کرد ، زیرا باعث تورم بیشتر می ‎شود .

17. آیا بعد از تزریق فیلر احساس عجیبی در لب ها ایجاد می ‎شود ؟

اگر تزریق فیلر به درستی انجام شده باشد، بعد از از بین رفتن تورم هیچ احساس عجیبی برای فرد ایجاد نمی شود .

18. آیا بعد از تزریق فیلر بر روی لب برآمدگی و یا توده ایجاد می ‎شود ؟

بله ممکن است. اگر تزریق فیلر لب به روشی نادرست انجام شود ممکن است روی لب توده و یا برآمدگی ایجاد شود .

19. آیا ممکن است بعد از تزریق، فیلر ها داخل لب حرکت کنند ؟

بعضی از فیلر ها این خاصیت را دارند که بعد از تزریق، به قسمت های مختلف لب حرکت کنند و بهتر است که شخص در انتخاب پزشک معتبر دقت کند و به توصیه های پزشک خود عمل کند .

20. آیا فیلر ها،دائمی و همیشگی هستند ؟

خیر. موقتی به معنای این است که لب های شخص بعد از مدتی به حالت عادی باز می ‎گردند و همچنین، تزریق فیلر باعث تولید کلاژن در بدن شخص می ‎شود و به همین دلیل ممکن است بعد از از بین رفتن اثر فیلر ها، لب های او اندکی بزرگتر از حالت اول خود باقی بمانند .

 فراموش نکنید که هر فردی با توجه به شرایط بدنی خاص خود برای انجام هر نوع جراحی و اقدام زیبایی باید به صورت مستقیم با پزشک متخصص مشورت کند و مناسب بودن اقدام زیبایی مد نظر خود را با نظر پزشک تشخیص دهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *