تزریق یک بار در ماه برای اعتیاد به اپیوئیدها تأیید شد.

این سازمان در انتشار خبری گفت:

سوء مصرف مواد اپیوئیدی زمانی تشخیص داده میشود که الگوی مصرف مواد اپیوئیدی توسط فرد منجر به “اختلال یا ناراحتی شدید و علائم و نشانه هایی شود که شامل وسوسه و خود تلقینی طولانی مدت برای مصرف مواد اپیوئیدی بدون هیچ گونه هدف موجه پزشکی می باشند” و اپیوئیدها در دوز بسیار بالاتر از آنچه توصیه شده است، مصرف شوند.

سازمان غذا و داروی امریکا اعلام کرده است

که بوپرنورفین دارویی برای کاهش علائم ترک اعتیاد و تمایل به استفاده از اپیوئیدها، “بدون ایجاد چرخه احساس سرخوشی و خماری همراه با سوء مصرف یا استفاده نادرست از اپیوئیدها، تعیین شده است.”

نماینده سازمان غذا و دارو، دکتر اسکات گاتلیب گفت:”

هر کس که برای درمان اختلال مصرف مواد مخدر تلاش می کند، مستحق این فرصت است که به عنوان بخشی از یک برنامه جامع ریکاوری درمان، در کنار مشاوره و حمایت روحی اجتماعی، مناسب ترین نیازهای او در نظر گرفته شود”.

Sublocade در مطالعات بالینی مورد مطالعه قرار گرفت که حدودا شامل ۸۵۰ بزرگسال بود که برای موارد متوسط تا شدید این اختلال تشخیص داده شدند. شایع ترین عوارض جانبی این تزریق شامل یبوست، حالت تهوع، استفراغ، سردرد، خواب آلودگی و درد در محل تزریق است.

به گفته سازمان غذا و دارو، ایمنی و اثربخشی Sublocade در افراد زیر ۱۷ سال مورد ارزیابی قرار نگرفت.

شرکت ایندیویور، سازنده این دارو به انجام مطالعات بیشتر نیاز دارد تا ببیند آیا دوزی از Sublocade که بالاتر از میزان تایید شده است، میتواند برای برخی افراد مفید باشد یا خیر.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *