تشخیص بیماری های پوستی از راه دور

عکس گرفتن با گوشی های هوشمند میتواند به تشخیص بیماری های پوستی به پزشکان کمک کند.

تحقیقات جدید نشان میدهند، والدین می توانند به سادگی با گرفتن عکس از گوشی های هوشمند و ارسال آن به متخصص پوست، به تشخیص قابل اعتمادی برای وضعیت پوست کودک خود برسند.این یافته ها روشی را برای غلبه کردن آنچه که متخصصان به عنوان کمبود شدید متخصصین پوست اطفال توصیف میکنند، ارائه می دهند.

دکتر پاتریک مک موهون، نویسنده این تحقیق می گوید: “پیشرفت در عکاسی گوشی های هوشمند، هم در کیفیت و هم در انتقال تصویر، میتواند دسترسی به مراقبت از طریق تله مدیسین (پزشکی از راه دور) پزشک با والدین را ممکن سازد.” وی متخصص پوست کودکان در بیمارستان اطفال فیلادلفیا است.

مک موهون در نشست خبری دانشگاه گفت: ” مطالعه ما نشان می دهد که – برای اکثر موارد – والدین می توانند عکس هایی با کیفیت مناسب برای امکان تشخیص دقیق تلدرماتولوژی (یکی از روش های پزشکی از راه دور) در بیماری های پوستی کودکان بگیرند.”

وی افزود: “این مسئله مهم است، زیرا متخصصین پوست اطفال، با کمتر از ۳۰۰ پزشک متخصص معتبر که به ۷۵ میلیون کودک رسیدگی میکنند، کمیاب هستند.”

این مطالعه شامل ۴۰ خانواده بود. به نیمی از آنها دستورالعمل های عکس گرفتن داده شد، در حالی که به نیمی دیگر این دستورالعمل ها داده نشد. اکثر آنها از گوشی Apple iPhone استفاده می کردند. سپس محققان تمام تصاویر بیماری های پوستی کودکان که بین ماه های مارس و سپتامبر ۲۰۱۶ ارسال شده بودند، را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

طبق گزارش، از ۸۷ تصویر، تشخیص دیجیتالی با تشخیص فردی، ۸۳ درصد از زمان، منطبق بود. نویسندگان این مطالعه خاطر نشان کردند که از ۲۰۰ میلیون مراجع که هر ساله در سراسر ایالات متحده به مطب اطفال مراجعه میکنند، ۱۰ تا ۳۰ درصد شامل نگرانی های پوستی می شود.

مک موهون توضیح داد: “در حالی که بسیاری از بیماری های پوستی کودکان می توانند بدون دخالت متخصص پوست کودکان کنترل شوند، کمبود ملی متخصصان مانعی شناخته شده برای دسترسی به مراقبت ها است.”

وی گفت: “یافته های ما نشان می دهند که تله مدیسین می تواند دسترسی به خانواده های بیمارانی که دارای محدودیت های جغرافیایی، برنامه ریزی یا محدودیت مالی هستند را بهبود بخشد، و همچنین زمان انتظار را کاهش دهد.”

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *