چرا زردچوبه برای پوست مفید است؟

photo_2016-11-07_10-48-10

 
 
چرا زردچوبه برای پوست مفید است؟
زردچوبه ادویه هندی است. بومی جنوب آسیا، در غذاهای هندی برای قرن ها  به عنوان یک داروی گیاهی برای پیشگیری  از بیماری های مختلف و همچنین در لوازم آرایشی استفاده می شود . زردچوبه غنی از ماده ای به نام کورکومین است که خاصیت ضدباکتریایی و ضد التهابی دارد.این ادویه علاوه بر این که خاصیت ضدعفونی کننده دارد به عنوان ماده طبیعی در حفظ شادابی و زیبایی پوست هم موثر است . زردچوبه همچنین در کند شدن روند پیری پوست به صورت طبیعی و بازگرداندن جوانی تاثیر دارد. بعلاوه، استفاده مداوم از آن، ایجاد چین و چروک را کاهش می‌دهد.
فواید استفاده از زردچوبه
1- استفاده از آن برای درمان چین و چروک
2-  درمان  محافل تیره زیر چشم 
3- کاهش موهای صورت
4- درمان ترک خوردگی :زردچوبه می تواند کمک بزرگی  به پاشنه ترک خورده بکند 
5-  سوختگی را بهبود می دهد :اضافه کردن  زردچوبه  به  ژل آلوئه ورا سوختگی  های جزئی را تسکین میدهد. خواص ضد عفونی کننده  زردچوبه با سوختگی  مبارزه میکند اما  باید مطمئن شوید که  به زردچوبه و آلوئه ورا حساسیت ندارید
6- درمان آکنه :یکی دیگر از فواید سلامتی  زردچوبه آن است که به درمان آکنه کمک میکند .خواص ضد باکتریایی  زردچوبه برای مبارزه با باکتری ها است که اغلب علت اصلی آکنه است.
7- بهبود قابلیت ارتجاعی پوست :زردچوبه برای پوست های مختلف استفاده می شود و در اینجا در بهبود قابلیت ارتجاعی و  جوانی پوست تاثیر دارد .بعنوان ماسک صورت  .
8- درمان کشیدگی پوست
9- کنترل پوست چرب
10- کاهش لکه های پوست :یکی از فواید شناخته شده زردچوبه برای پوست که اغلب  برای روشن کردن  لکه های سیاه روی پوست است.
 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *