چربی مفید = دوست کبد

charbii

  • مقدمه :

افزایش بیش از 35 درصدی بیماران کبد چرب ،  معضلی است که در آینده ای نزدیک ایران را تهدید میکند . مسئله ای که حائز اهمیت می باشد این است که  کبد چرب اصلا وجود ندارد و چربی مفید دوست کبد است.کبد و قلب ما از چربی های مفید استقبال می کند و خشکی کبد بیماری است که عامل خشکی پوست و مو می شود.

بنابراین مهمترین عامل ایجاد این بیماری وجود چربی های مضر در بدن میباشد . سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که “این چربی های مضر از چه طریق وارد بدن میشود ؟ “

در پاسخ این سوال باید گفت : مصرف روغن های صنعتی . پس در حقیقت چیزی که باعث چربی کبد و بیماری های قلبی می شود، روغن های صنعتی است.

مصرف روغن های صنعتی ( نباتی یا مایع ) یعنی یبوست ، کبد چرب ، فشار خون بالا ، گرفتگی عضلات و……

حکمای ایرانی طبق دستورات طب سنتی، روغن رو به دو دسته تقسیم کرده اند :

  1. روغن های سرد یا صنعتی
  2. روغنهای گرم یا خوراکی

روغنی که دارای طبیعت سرد است رو برای استفاده در صنعت و ابزارآلات، مفید دانسته و روغن گرم رو برای استفاده ی انسان مناسب و قابل خوردن دانسته اند . حالا تفاوت آنها در چیست ؟

  1. روغن سرد یا صنعتی :

روغن سرد این طوریه که در مجاورت گرمای مطبوع ( مثل گرمای اجاق گاز برای پخت غذا) سفت می شه. دقیقاً همون اتفاقی که روی اجاق گاز و کاشی های آشپزخونه ی ما اتفاق میفته .این سفت شدن شاید تو ماشین ها خوب باشه اما تو بدن انسان بسیار مضره وقتی این روغنها وارد بدن می شه و به کبد که کارخانه ای پرکاره می رسه، به دلیل مجاورت روغن با حرارت داخل کبد (که به ۴۰ درجه می رسد) روغن سفت شده و کبد رو از کارکردن باز داشته و متوقف می کنه و می تونه بسیار بسیار کشنده باشه . اگه روغن صنعتی باشه و بهش حرارت بدید، بالای ۶۰ درجه دود میکنه و سمی میشه و برای بشر فوق العاده مضراست .

  1. روغن گرم یا خوراکی :

 در برابر حرارت های معمول مقاومه، دود نمی کنه، اگر ۱۰۰ بار مصرف کنیم باز میتونیم مجدد ازش استفاده کنیم .  اگه روغن خوراکی روی گاز یا کاشی آشپزخونه بریزه، هر وقت فرصت داشتید، یه دستمال بکشید، به راحتی پاک میشه . وقتی روغن وارد بدن انسان میشه، بدن انسان 37.5درجه گرما داره ولی وقتی به کبد می رسه، دمای کبد ۴۰ درجه است . حالا اگه روغن خوراکی باشه دماش با دمای کبد برابره و مشکلی ایجاد نمی کنه ولی وقتی روغن صنعتی به کبد برسه، چون گرمای کبد ۴۰ درجه است، باعث سفت شدن روغن صنعتی میشود بنابراین این کارخونه ی عظیم که اسمش کبده، از کار میفته و وقتی سونوگرافی می کنیم، متوجه میشیم کبدمون چرب شده است .

روغن های خوراکی مانند روغن زیتون، روغن کنجد و روغن های محلی، هیچ ضرری برای بدن ندارند و حتی سلامت بدن را تضمیبن می کنند.

نتیجه گیری :

چربی کبد یک پلاک سوخته از روغن های صنعتی است که در دمای بالای کبد سوخته و به شکل چربی های مضر تشکیل می شود که این چربی مضر در اثر مصرف روغنهای صنعتی و  انواع فست فود ها ایجاد می گردد .

پیشنهاد ویژه :

مخلوط 8 گیاه ستاک ویژه پاکسازی کبد چرب با مواد موثره خود موجب از بین رفتن چربی های اضافی در کبد و تنظیم سطح ترانس آمینازهای کبدی و فعالیت آنها می شود در واقع این افشره باعث پاکسازی کبد ، کاهش تری گلسیرید و LDL  ( چربی های مضر)  می گردد .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *