چگونه با مواد طبیعی ناخن ها را تقویت کنیم؟

1
 

ناخن های قوی ، سالم و زیبا یکی از ویژگی های مهم یک دست زیبا ی زنانه می باشد.

ناخن ضعیف، شکننده، می تواند خسته کننده باشد.  هزاران  محصول وجود دارد، که ناخنها را قوی و ، سخت تر، میکند و حتی سریع تر بلند میکند. با این حال،  شما می توانید ناخن های خود را در چند مرحله ساده قویتر کنید. آیا زیاد دست های خود را در آب نگه میدارید، مانند شنا کردن و یا شستن ظروف؟ فعالیت های روزانه  تا حد زیادی در شکنندگی ناخنها موثر است.

اکثر مردم در فواصلی از زندگی‌شان با ناخن هایی شکننده یا حتی ترک خورده دست و پنجه نرم می‌کنند. این یک بیماری آزار‌دهنده است که معمولا به واسطه ی خشکی بیش از اندازه ی بستر و پوست اطرف ناخن بوجود می‌آید. زمانی که چنین اتفاقی بیفتد، ناخن شما سلامت و استحکام اش را از دست داده و رشدی دشوار خواهد داشت.

برخی از دستور العمل های زیبایی  که می تواند برای تقویت ناخن ها به شما کمک کند برای شما بیان می کنیم .

۱ ) تقویت ناخن ها با استفاده از آب لیمو و نمک دریا

مخلوط ۱ قاشق نمک دریا و ۱ قاشق آب لیمو تازه فشرده با نصف قاشق از آب گرم و قرار دادن

ناخن ها در این مایع ، حمامی برای زیبایی ناخن ها با مواد طبیعی می باشد .

ناخن ها را برای مدت ۱۵ دقیقه در این حمام نگه دارید و سپس با دقت شستشو دهید و بعد از آن با

به  کار بردن کرم دست مرطوب کننده یا روغنی مغذی  این حمام را کامل کرده وبه ناخن ها جان

دوباره ببخشید . اگر در طول حدود ۲ هفته این درمان را هر روز انجام دهید ، ناخن های سالم تر

،قوی تر وخوش رنگ تر خواهید داشت .

شما می توانید گلبرگ گل سرخ و یک یا دو قطره از اسانس گل سرخ را به حمام زیبایی ناخن خود ،

برای تقویت تزئینی وعطر اضافه کنید.

۲ ) تقویت ناخن ها با استفاده از روغن زیتون، عسل و تخم مرغ

مخلوط ۴ قاشق از کمی روغن زیتون گرم ( نباید زیاد گرم کنید ،پوست را نسوزاند ) را با ۲ قاشق عسل و ۱ تخم مرغ ، خوب مخلوط کنید .سپس ناخن (بدون لاک )خود را برای ۱۰-۱۵ دقیقه ،در این محلول نگه دارید .

سپس دستان خود را با آب گرم بشویید ( بدون استفاده از صابون) . اگر این درمان و مراقبت از ناخن با مواد طبیعی را در حدود ۲ بار در هفته در طول ۲-۳ هفته ،  به طور منظم انجام دهید .

ناخن های قوی تر ،دارای خاصیت الاستیک بیشتر و شکنندگی کمترخواهید داشت . این حمام زیبایی ناخن ها به هیدرات کردن پوست  دست شما نیز کمک خواهد کرد .

۳ ) تقویت ناخن ها با استفاده از آب لیمو و روغن زیتون

آب لیمو و روغن زیتون به تقویت ناخن و جلوگیری از ورقه ورقه شدن آن کمک می کند.

برای تهیه این مخلوط به ۳ قاشق روغن زیتون با ۱ قاشق آب لیمو ،احتیاج داریم . ناخن های

بدون لاک وتمیز را در این حمام زیبایی ناخن به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه خوابانده و سپس با آب بشویید.

در طول ۳ هفته با استفاده از این درمان یک یا دو بار در هفته ناخن های شما درمان خواهند شد ودارای

ناخن های سالم ، قوی تر وبدون ورقه ورقه خواهید شد .

۴ ) به سادگی ، روغن زیتون

شما در خانه می توانید با کمترین وساده ترین مواد به تقویت ناخن های خود بپردازید .  روغن زیتون بسیار مغذی و مرطوب کننده است ، به آسانی می تواند به داخل پوست و ناخن جذب  شود. فقط ناخن های خود را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه خیس بخورد .روغن زیتون را یک یا دو بار در هفته استفاده کنید پس از انجام این درمان مراقبت از ناخن ،از روغن زیتون ،شما می توانید ناخن ها را با مایع ویتامین E (می توانید ازداروخانه ها تهیه فرمایید.)  ماساژ ،دهید تا آنها را تغذیه ،  کنید.این کار باعث بازسازی و تقویت کننده ناخن ها می شود.

( اطمینان حاصل کنید که شما قبل از انجام درمان به مواد تشکیل دهنده این دستور العمل  های زیبایی حساسیت نداشته باشید )

برای داشتن ناخن هایی سالم به نکات زیر توجه فرمائید:

  • ناخن ها و انگشتان خود را مرطوب نگاه دارید

خشکی ناخن ها را شکننده و فرسوده میکند. یک راه ساده برای مرطوب و سالم نگه داشتن ناخن ها استفاده از روغن زیتون است. روزی یک یا دو بار روغن زیتون رو بر روی انگشتان و ناخن های خود بمالید و توجه کنید که اطراف ناخن ها انجا که به پوست میرسد کاملا چرب شود . روغن را تا حدی مصرف کنید که خشکی از بین برود بیش از اندازه دستان خود را چرب نکنید.

  • سلامت ناخن ها به وسیله ی عسل

اگر ناخن های شما زخمی شده یا اینکه اونها رو میجوید و یا انگشتان زخمی دارید زیبا سازی های روتین که از مواد شیمیایی استفاده میکنند ممکن است باعث آسیب و سوزش در انگشتان شما بشوند.
یک روش برای التیام جراحت نوک انگشتان و ناخن ها خیساندن آنها با عسل است. برای راحت تر شدن استفاده میتوانید کمی عسل را گرم کنید .باید انگشتان را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در عسل بخوابانید.سعی کنید این درمان را هر شب قبل از خواب انجام دهید . برای زخم های بسیار شدید میتوانید دستها را به عسل آغشته کنید و بعد دستهای خود را با دستکش بپوشانید و در در نهایت بخوابید.
عسل ضد باکتری (آنتی باکتریال) است و میتواند باکتری روی بریدگی ها را بکشد و از بین ببرد به این ترتیب بریدگی ها از هرگونه آسیب محفوظ میمانند.

  • درمان ناخن های ترک خورده و شکننده به وسیله ی روغن کنجد

روغن کنجد در طب سنتی چینی برای سلامتی و زیبایی ناخن ها به کار میرود.ساده ترین راه برای درمان ناخن های شکننده و دردناک استفاده از این درمان است . به سادگی مقداری روغن کنجد را حرارت دهید تا کمی گرم شود و بعد به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه انگشتان خود را در آن بخوابانید. مدتی بعد از درمان به ناخن های خود استراحت دهید تا مطئن شوید که آنها بر اثر نرمی زیاد نمی شکنند. یک دوره استفاده ی مرتب از روغن کنجد برای ناخن های آسیب دیده باعث قوی و تازه شدن ناخن ها می گردد

  • به ناخن های خود اجازه ی تنفس بدهید

ناخن ها کاملا شبیه پوست هستند, آنها برای سالم ماندن نیاز دارند تنفس کنند. برای سالم وزیبا سازی ناخن ها از ریشه باید به آنها مهلت دهید. سعی کنید که برای یک ماه آنها را عاری از هرگونه لاک و براق کننده نگه دارید. برای ناخنهایی که به سختی آسیب دیده اند سه ماه فرصت لازم است. ناخن های خود را خفه نکنید و به انها مهلت دهید که به دور از هرگونه ماده ی شیمیایی خود را ترمیم کنند.

از روغن های زیر برای تقویت ناخن هایتان استفاده کنید

روغن زیتون
روغن نارگیل
روغن آواکادو
روغن هسته انگور
روغن جوجوبا

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *