کافئین به تقویت ریشه‌های مو کمک می‌کند

کافئین:

همانطور که باعث بهبود عملکرد ذهنی و توان افراد می‌گردد، مصرف موضعی آن باعث ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می‌شود.به گزارش خبرگزاری مهر، امروزه ریزش مو و ضعیف بودن ریشه مو مشکل بسیاری از افراد جامعه است. ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی در افراد می‌شود. اما خوشبختانه درمان‌های مختلفی هم برای آن وجود دارد. تاکنون روش‌های متفاوتی برای کنترل و درمان ریزش مو ارائه شده است که ناکارآمدی اغلب آنها باعث شده تا با گذشت مدت زمانی کوتاه، فراموش شوند. موهای ما نیاز دارند با استفاده از شامپوهای مناسب علاوه بر شستشو و رعایت نکات بهداشتی، ریشه‌های قوی‌تر و دوره رشد طولانی‌تری داشته باشند.اکنون که میل جامعه جهانی و بخش سلامت اکثر کشورهای دنیا به سمت وسوی درمان‌های طبیعی و گیاهی سوق پیدا کرده است، گرایش و تمایل اغلب افرادی که با ریزش مو مواجهه شده‌اند نیز به این سمت و سو رفته است.

دکتر «کلنک» سرپرست تیم تحقیقات آلمانی، در زمینه مراقبت از مو، با ماده موثر کمپلکس کافئین، گفت: کافئین یک ماده بسیار فعال و محرک است و همانطور که باعث بهبود عملکرد ذهنی و توان افراد می‌گردد، مصرف موضعی آن باعث ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می‌شود. قبل از آنکه ریشه‌های مو تحلیل رفته و ضعیف شوند کافئین به یاری آنها می‌آید.وی در مورد عملکرد دقیق محصولات حاوی کمپلکس کافئین، اظهارداشت: کمپلکس کافئین ریشه‌های مو را در برابر تاثیر عوامل مخرب حفاظت می‌کند و در صورتی که این اثر حمایتی وجود نداشته باشد فاز رشد موها کوتاه و کوتاه تر شده و شاهد ریزش زود هنگام موها خواهیم بود.

وی معتقد است، کمپلکس کافئین با مهار تستسترون که عامل اصلی ریزش مو است، موجب طولانی‌تر شدن فاز رشد موها می‌گردد که در نتیجه آن ریشه‌های مو، طولانی مدت‌تر به رشد و نمو خود ادامه می‌دهند. از دیگر مزایای استفاده از این شامپوها می‌توان به قدرت جذب بالای آنها اشاره کرد. این در حالی است که تامین کافیین از منابع خوراکی به خاطر وجود سیستم گوارشی هیچ گونه اثر مثبتی بر ریزش مو ندارد.

وی با اشاره به این نکته که آیا یک شامپو می‌تواند همه این کارها را انجام دهد، گفت: بله، می‌تواند. ولی نکته مهم استفاده ازتکنولوژی پیشرفته‌ای است که قادر باشد با تولید ناقل‌های اختصاصی، کمپلکس کافئین را در زمان مناسب به ریشه‌های مو برساند. فرمولاسیون شامپوهای دارای کمپلکس کافیین به نحوی طراحی شده که بتواند مقدار مورد نیاز از کافئین را در ظرف کوتاه‌ترین زمان به ریشه‌های مو برساند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *