گاهی بیرون از خانه و در هوای آزاد بخوابید تا …

اثرات مثبت و مفید خوابیدن در هوای آزاد در بدن

ما همه زمان هایی را به یاد می آوریم که وقتی خیلی جوان بودیم از خواب متنفر بودیم، در حالی که این روزها عاشق آن هستیم و نمی توانیم به اندازه کافی از آن بهره مند شویم با این حال به خاطر عواملی مانند استرس و بزرگسالی، همه ما نمی توانیم به اندازه کافی بخوابیم و خبر خوب این است که این می تواند درست شود!خوابیدن در هوای آزاد

 

خوابیدن در هوای آزاد

 

طی مطالعه ای کشف شد افرادی که شب را در چادر می خوابند به طور متوسط به مدت 10 ساعت می خوابند و 2 ساعت زودتر از آن که در خانه بودند به رختخواب می روند. ما امروز در این بخش به شما شش دلیل برای خوابیدن در فضای باز را ارائه دهیم که شامل:

6 موردی که ممکن است وقتی در هوای آزاد می خوابید در بدن تان اتفاق بیفتد

1. شما در معرض نور طبیعی قرار می گیرید:

طبق یک مطالعه، قرار گرفتن در معرض نور طبیعی ساعت درونی شما را تنظیم می کند و اگر می خواهید بی خوابی شما پایان یابد، باید به دور از تکنولوژی بخوابید.

 خوابیدن در هوای آزاد

فواید جالب خوابیدن در هوای آزاد

 

2. سطح ملاتونین بدن شما تغییر می کند:

این مطالعه نشان می دهد که نور مصنوعی از گوشی هوشمند یا کامپیوتر می تواند سطح ملاتونین شما را کاهش دهد که بر کیفیت خواب تان تاثیر می گذارد و به همین دلیل است که ما باید تا حد امکان سعی کنیم در فضای باز بخوابیم.

3. میزان سیستم ایمنی شما افزایش می یابد:

یک مطالعه در ژاپن نشان داد که صرف حدود 2 ساعت در جنگل، فواید بسیاری برای ما دارد.مزایایی مانند کاهش فشار خون، غلظت کم کورتیزول، کاهش سرعت نبض و همچنین سطوح بالای سلول های خونی سفید.

ژاپنی ها این را به عنوان آب تنی در جنگل توصیف می کنند و به این معنی است که وقتی زمان خود را در جنگل صرف می کنیم، درختان از ما محافظت خواهند کرد ، به علاوه، حتی یک شب خواب در فضای باز هم می تواند فعالیت ایمنی ما را حداقل تا یک هفته افزایش دهد!

 خواب در طبیعت

خواب خوب و راحت در هوای آزاد

 

4. فعالیت مغز و وظایف بدنی بهبود می یابد:

مغز ما از مقدار زیادی اکسیژن برای کار کردن استفاده می کند و هرچه اکسیژن بهتری بگیریم، برای ما بهتر است بنابراین، خوابیدن در فضای باز تنها یک تجربه آسوده و عاری از تکنولوژی نیست، بلکه هم برای بدن و هم برای مغز ما خوب و مفید خواهد بود!

5. سطح استرس را کاهش می دهد:

این یکی عالی است! طوری که ما زندگی می کنیم، احتمال زیادی وجود دارد که بسیاری از ما استرس زیادی داشته باشیم و یک مطالعه نشان می دهد که حتی نگاه کردن به یک تصویر از یک درخت استرس را کاهش می دهد و زمانی که به یک درخت واقعی نگاه می کنیم نیز برای سلامت ذهنی ما مفید تر خواهد بود و نه تنها این، بلکه صدای فضای باز هم ما را آرام می کند و ویژگی های آرامش بخشی دارد.

بنابراین اگر به صدا های حیوانات توجه نمی کنید و اذیتتان نمی کند، مطمئن هستیم که بیرون خوابیدن برایتان سخت و مشکل ساز نخواهد بود.

 خواب در جنگل

خوابیدن در هوای آزاد برای کاهش استرس

 

6. دیگر هوای کهنه ای برای تنفس وجود ندارد:

طبق مطالعات، اگر شما در یک دفتر کار کنید و یا زمان زیادی را در یک مکان با کولر و بدون تهویه مناسب بگذرانید، در این صورت میزان دی اکسید کربن شما به احتمال زیاد بالا می رود که باعث می شود مغز تان کارآیی کمتری داشته باشد و باعث سردرد و مشکلات تنفسی خواهد شد.اگر در حال مبارزه با یک پروژه کاری هستید ، کمی در هوای آزاد چرت بزنید تا از شر تمام آن هوای مانده در مغز خود خلاص شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *