۵ رژیم احمقانه که هرگز نباید امتحان کنید!

رژیم‌های غذایی بی‌شماری وجود دارند که برخی از آنها موثرند و برخی اثر چندانی ندارند. معمولا بهتر است ببینید که چه رژیمی برای شما جواب می‌دهد، چون بهر حال بدن هر کس با دیگری متفاوت است و رژیمی که برای یک نفر مفید و موثر است، ممکن است برای دیگری هیچ فایده‌ای نداشته باشد. اما چند رژیم غذایی وجود دارند که ما فکر می‌کنیم هیچ کس نباید آنها را امتحان کند. اینها ۵ مورد از احمقانه‌ترین رژیم‌های غذایی هستند.

رژیم کرم کدو

بله، درست است: کرم‌های کدو – انگل‌هایی که اکثر ما سعی می‌کنیم با رعایت بهداشت و تکنیک‌های درست سلامت غذایی از آنها اجتناب کنیم. ایده‌ی پشت رژیم غذایی کرم کدو آن است که اگر شما عمدا این کرم را بخورید، آن در روده‌های شما سکنی می گزیند و اساسا غذایی را که در غیر اینصورت به بخش های مختلف بدن شما می‌رود، مصرف می‌کند و بنابراین مصرف کالری شما را کاهش می‌دهد.

نیاز به گفتن نیست که این اصلا ایده‌ی خوبی نیست. در حالی که عفونت کرم کدو براستی می‌تواند باعث کاهش وزن شود (به‌عنوان یک عارضه‌ی جانبی) اما با علائم دیگری مانند کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی، تهوع، سرگیجه، خستگی، ضعف و اسهال نیز همراه است و می‌تواند به‌طور بالقوه کشنده باشد.

رژیم کوکی

تصور کنید که قرار است برای هر وعده، کوکی بخورید. آنقدر خوب است که باورتان نمی‌شود؟ دلیلش این است که رژیم کوکی واقعا غیرقابل باور است.

مطمئنا شما با خوردن کوکی‌هایی با فرمولاسیون مخصوص در تمام وعده‌ها، وزن کم خواهید کرد اما اگر این برنامه را دنبال کنید، فقط ۸۰۰ کالری در روز دریافت می‌کنید – خیلی کمتر از مقدار توصیه شده برای کاهش وزن سالم. به علاوه، شما فقط می‌توانید کوکی بخورید و این اصلا برای سلامتی‌تان خوب نیست.

رژیم سوپ کلم

این رژیم دقیقا مانند عنوانش است: خوردن سوپ کلم در تمام وعده‌ها برای یک هفته یا بیشتر + مجموعه‌ی محدودی از میوه‌های کم کالری، سبزیجات و پروتئین.

رژیم سوپ کلم واقعا کم‌کالری است، تا جایی که متخصصان تغذیه، آن را خطرناک می‌دانند. این رژیم به‌علت ماهیت نامتعادلش می‌تواند باعث کمبود مواد مغذی شود. گذشته از آن، چه کسی می‌خواهد فقط سوپ کلم بخورد؟

رژیم هاله‌لویا

رژیم هاله‌لویا که به آن «روش خدا برای سلامتی غایی» می‌گویند، یک رژیم گیاهی است که عمدتا شامل خام‌خواری + یک رژیم اضافه‌ی مصرف مکمل‌هاست. این رژیم نیز بسیار کم‌کالری است و بنابراین ممکن است تمام مواد مغذی موردنیاز شما را تأمین نکند و بعید است که شما را سیر و پرانرژی نگه دارد. ظاهرا غذای خام، چیزی است که بدن‌های ما برای پردازش آن طراحی شده‌اند اما کارشناسان با این نظر مخالف هستند و می‌گویند که هیچ فایده‌ی اثبات‌شده‌ای برای خام‌خواری وجود ندارد.

رژیم زیبای خفته

حتما قبلا در مورد اینکه نداشتن خواب کافی چگونه می‌تواند باعث چاقی شود، چیزهایی شنیده‌اید. این درست است اما راه‌حل، آن نیست که چندین روز بی‌حرکت دراز بکشید و بطور ممتد بخوابید تا کمبود خواب‌تان را جبران کنید. هرچند این دقیقا چیزی است که رژیم زیبای خفته می گوید؛ طبق گفته‌ی این رژیم، با این کار نه تنها کمبود خواب‌تان را جبران می‌کنید بلکه چون در هنگام خواب عملا نمی‌توانید چیزی بخورید، وزن‌تان پایین می‌آید.

در حالی که این درست است که بدن در هنگام خواب، چربی‌های ذخیره‌شده را خواهد سوزاند اما راه‌های بسیار بهتری برای انجام این کار وجود دارند که در آنها نیازی به خوردن یک مشت قرص خواب نیست – مانند ورزش کردن.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *