6 عادت غذایی برای کاهش وزن آسان تر

از کم کردن یا حفظ وزن لازم نیست که یه مبارزه روزانه باشد. در این مقاله با شش راهنمایی ساده برای تغییر عادات غذا خوردن و تغییر زندگی شما  آشنا می شوید.

1- غذاهای مورد علاقه خود را از دست ندهید.

اگر بخواهید با رژیم غذایی که میگیرید خود را ممنوع به خوردن غذاهای مورد علاقه تان کنید احتمالا منجر به فرسودگی رژیم غذایی میشوید.

و اما راه حل ؟ لذت بردن از غذاهای مورد علاقه و استفاده از  قانون 80 /20 : 80 درصد از وقت و انرژی خود را صرف غذا کنید و 20 درصد دیگر از آن لذت ببرید. به عنوان مثال اگر هوس دسر کردید ، میتوانید غذای سبک بخورید و بعد ان دسر را میل کنید. این رویکرد قطعا ما را در رژیم غذایی سالم کمک میکند ، زیرا احساس محرومیت نمیکنیم.

2- همیشه قبل از خوردن غذا به اطلاعات تغذیه نگاه کنید

کلید این مطلب برنامه ریزی است ، وقتی غذا میخورید ، از اطلاعات تغذیه ای منتشر شده استفاده کنید. شما میتوانید اطلاعات تغذیه ای را در وب سایت ها نگاه کنید و برای انتخاب بهترین گزینه های غذایی از آنها استفاده کنید.

3-خوردن یک صبحانه کامل از پروتئین و فیبر

حتما شنیده اید که غذای صبحانه همیشه در اولویت است. صبحانه انرژی شما را زیاد میکند ، سوخت و ساز بدن بالا میبرد. به شما در انتخاب هوشمندانه نهار و شام هم کمک میکند.

مطالعات نشان میدهد که افرادی که صبحانه میخورند ، در از دست دادن وزن موفق تر هستند. صبحانه ای را انتخاب کنید که پروتئین و فیبر زیادی داشته باشد. این مواد مغذی به شما کمک خواهند کرد که تمام صبح را انرژی داشته باشید.

4- تغذیه های سالم همیشه همراه داشته باشید.

سعی کنید در طول روز تنقلات بخورید. برای خود بسته های 100 کالری آجیل ، پروتئین و میوه هایی مانند سیب و موز آماده کنید و در محیط کار ، میز کشو  ، ماشین ، قرار دهید و در طول روز انها را میل نمایید

 5-  آماده کردن لیست غذایی سالم در آخر هر هفته

در آخر هر هفته فهرستی از مواد غذایی سالم برای یک هفته خود نوشته  به سوپر مارکت و میوه فروشی بروید و آنها را تهیه کنید. و برای هفته آینده خود یک برنامه غذایی سالم بنویسید.

6- یک کاسه میوه را پر کنید و در جلوی دید خود بگذارید

یک کاسه میوه پر کنید و در جلوی دید خود یکی در خانه و یکی در محل کار خود قرار دهید . و در طول روز از این میوه ها استفاده کنید .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *