7 میان وعده که با بیماریهای قلبی مبارزه میکند

 

سیب:

شاید این به خاطر آن باشد که سیب همه جا وجود دارد اما اعتبار چندانی ندارد. مهم نیست که سیب همان فواید سلامتی را که انواع توت دارد ندارد اما سیب فروتن و متواضع ما پادشاه است مخصوصا زمانیکه صحبت بر سر بیماری های قلبی عروقی به میان می آید.

سیب ها متناوبا در مطالعاتی که در مورد بیماری های قلبی عروقی می شود حضور دارند و جای هیچ شگفتی ای نیز نیست. زمانیکه با اغلب میوه های دیگر مقایسه می شود ، سیب دومین رتبه را نسبت به کران بری (نه چندان میوه خوشمزه )در فعالیت آنتی اکسیدانی دارد.

 آنها همچنین سرشار از گروکتین ، فیبری که با دیگر غذاهای گیاهی تعامل می کند هستند و تمام این خواص در سیب کشف شده است. سیبی که سرشار از فواید خاص برای بیماران قلبی عروقی می باشد.

سیب چگونه به ما کمک می کند:

کورستین و دیگر آنتی اکسیدان های سیب با استرس های اکسیداتیو مبارزه می کنند که می توانند منجر به تصلب شریان شوند و همچنین سیب در مبارزه با دیگر بیماری های قلبی عروقی نیز مفید و مثمرثمر است در حالیکه پرکتین به کاهش LDL(کلسترول بد ) کمک می کند ، کلسترولی که پیشرو و شرکت کننده در حمله ها وبیماری های قلبی است.

سیب ها همچنین ضدالتهابی نیز هستند که به سلامت عروق بدن شما کمک می کنند.

بادام:

محققان شواهدی از چهار تحقیق اپیدمیولوژیک را با هم مقایسه کردند و کشف کردند که مصرف منظم بادام و دانه ها با کاهش 37 درصدی از بیماری های قلبی با هم مرتبط می باشد.

چرا بادام را از دیگر دانه ها جدا کرده و استفاده کنیم؟

پاسخ ساده است:کالری برای کالری ، آنها با مواد مغذی ای که برای قلب وعروق شما مفید می باشند اشباع شده اند و نسبت به دیگر دانه ها مواد مغذی بیشتری دارند(گردوها در مرتبه دوم اهمیت قرار دارند)

بادام چگونه کمک می کند:

بادم ها دارای مواد مغذی هستند که برای بیماری های قلبی عروقی مفید هستند به انضمام اینکه آنها دارای فیبر ، ویتامین E؛ پتاسیم و منیزیم هستند.

منیزیم با فشارخون سالم بدن ترکیب می شود و پتاسیم برای کمک به پمپاژ خون در بدن شما مفید می باشد. بادام ها همچنین از نظر چربی های اشباع نشده ، سالم ترین آنها ، منبع خوبی هستند که می تواند با سطوح کم بیماری های قلبی در تحقیقات بی شمار مرتبط باشند.

چگونه از بادام استفاده کنیم؟

بادام را بصورت ساده و خام استفاده کنید یا یک سیب را با چند قاشق کره بادام زمینی مصرف کنید. بادام را چهار وعده در هفته استفاده کنید تا به یک سوخت و ساز مرتب و سالم دست یابید.

بلو بری:

تحقیقات نشان داده که مصرف بالای بلوبری (یک تا دو فنجان هر روز) می تواند سطح کلسترول شما را بهبود بخشد و تریگلیسیرید را پایین آورده و از آسیب های اکسیداتیو که منجر به بسته شدن مویرگ های خونی می شود و علامت بیماری قلبی است آن را محافظت کند.

 بلوبری چگونه کمک می کند:

بلوبری گلوله هایی قوی از آنتی اکسیدان ها هستند (مخصوصا منگنز و ویتامین C , E) که محافظت از سطح بافت سلولی را به عهده دارند. به علاوه برای کاهش LDL (کلسترول بد ) و بالا بردن HDL (کلسترول خوب ) بسیار مفید هستند.

مواد مغذی گیاهی در بلوبری همچنین از ساخت پلاک ها در شریان ها جلوگیری کرده و رگ های خونی را محافظت می کنند و باعث تنظیم فشار خون نیز می شوند.

بلوبری را چگونه مصرف کنیم؟

بسیاری از تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده که بلوبری ارگانیک و طبیعی ممکن است ظرفیت بالاتری از آنتی اکسیدان نسبت به نوع گلخانه ای آن داشته باشد. به دنبال نوع طبیعی و ارگانیک آن باشید و تا جائیکه ممکن است از آن مصرف کنید. روزانه آن را مصرف کنید.

خارج از فصل بلوبری های یخ زده را در فریزر خود نگهداری کنید تا از خاصیت آنتی اکسیدانی آن بی بهره نمانید.

شکلات سیاه:

 هفت دسته غذایی که گفته می شد خطر بیماری های قلبی را تا 75 درصد کاهش می دهد. یکی از این هفت دسته شکلات سیاه بود که مفهوم مجزایی داشت و کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی را تا 21 درصد عنوان می کرد.

اما شکلات سیاه چگونه عمل میکند؟

شکلات سیاه درصد بالایی از کاکائو دارد. کاکائو دارای منابع غنی ای از فلاوانول است .نوعی از فلاونوئید که از انسداد عروق که منجر به حمله های قلبی و سکته میشود جلوگیری می کند. شکلات سیاه برای کاهش فشار خون نیز مفید است.

نخود:

22 درصد  از کسانی که حبوبات مصرف میکنند کمتر دچار بیماری های قلبی می شوند.

حبوبات چگونه کمک می کند:

همه انواع حبوبات برای سلامتی قلب مفید هستند، اما لوبیا گاربانزو زمانیکه جنبه کاهش ریسک بیماری های قلبی به میان می آید برنده است.

آنها سرشار از فیبر قابل حل هستند که به کاهش کلسترول بد خون کمک می کنند به علاوه برای آنتی اکسیدان هایی که محافظ قلب هستند ، پتاسیم ، و امگا 3 اسیدهای چرب دارند.

چگونه آن را مصرف کنیم:

بهتر است آن را چهار بار در هفته مصرف کنید. به نخود و گندم کامل بچسبید یا از میان وعده هایی که از گندم درست شده اند استفاده کنید.

 (به دنبال مارک هایی باشید که تنها سه ماده غذایی داشته باشند:لوبیا گاربانزو ، آب ، نمک دریا)

انجیر:

انجیرها دارای مقادیر زیادی فیبر هستند که برای هر رژیم غذایی سالمی مورد نیاز است اما بخاطر داشتن پتاسیم زیاد در این لیست ذکر شده اند.

انجیرها چگونه کمک می کنند:

دوباره و دوباره تحقیقات با رژیم غذایی سرشار از پتاسیم مرتبط شده اند و آن را با فشارخون سالم و میزان کم بیماری های قلبی و سکته مرتبط دانسته اند. جالب است بدانید که رژیم غذایی پرسدیم (که در زندگی امروزه ما ناشی از غذاهای فرآوری شده می باشد)رابطه نزدیک با میزان فشارخون بالا دارد و پتاسیم می تواند با آن مبارزه کند.

چگونه از انجیر استفاده کنیم:

هیچ چیزی بهتر از یک انجیر شیرین و آبدار نیست مخصوصا از ماه جون تا سپتامبر. اما انجیر خشک نیز دست کمی از نظر مواد غذایی نسبت به نوع تازه آن ندارد و همه سال در فروشگاه های مواد غذایی یافت می شود. می توانید چند عدد انجیر را با کمی شکلات تلخ که برای سلامتی مفید هستند به عنوان دسر میل کنید.

گردو:

مانند بادام ، گردوها نیز سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین E هستند که برای سلامت قلب مفید و حتی ضروری می باشند . پتاسیم ، و منیزیم نیز به وفور در این دانه مغذی یافت می شود اما باید بیشتریت تشکر را از امگا 3 داشت که اسیدچربی است که برای سلامت قلب مفید است.

تنها یک چهارم فنجان استفاده روزانه می تواند تا 95 درصد ریسک بیماری قلبی را از بدن شما دور کند.

گردو چگونه کمک می کند:

 گردوها دارای LDL پایین هستند (کلسترول بد) ، و به فشار خون کمک می کند تا تعادل وتنظیم خود را بدست آورد و در برابر لخته شدن خون و التهاب مقاومت می کند.

 اسیدچرب امگا 3 و ضد آترواسکلروتیک به معنی این است که از آترواسکلروتیک جلوگیری کرده و حتی قلب را در برابر آن محافظت می کند ، یعنی ضخامت جلو رونده و سخت شدن دیوارهای سرخرگ بوسیله چربی ها.

 به بیان دیگر ، امگا 3 دارای چربی خوب برای قلب شما هستند و برای مبارزه در برابر آترواسکلروتیک بیماری قلبی نیز مثمرثمر واقع می شوند.

چگونه گردو را مصرف کنیم؟

 یک بخش خوب از مواد غذایی در گردو در پوست آن یافت می شود پس به دنبال گردو کامل باشید ، گردو خام که پوست روی آن باشد. مصرف اسیدهای چرب امگا 3 باید سه تا چهار بار در هفته باشد پس یک مشت بردارید و آن را بجوید.

 
 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *